ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 14619220
*
nr 1461 9220
Pigtittare
bemålad. Längd: 53. Höjd: 70 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 april 2022
kl 20:23:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/4 00:07:49
1
100 kr
15/4 19:47:45
1
Vinnande bud
18/4 10:54:22
2
150 kr
18/4 10:54:22
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Pigtittare
Läs om budbetjänten
nr 1461 9220
Pigtittare
bemålad. Längd: 53. Höjd: 70 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 april 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/4 00:07:49 | 1 | 100 kr |
| 15/4 19:47:45 | 1 | Vinnande bud |
| 18/4 10:54:22 | 2 | 150 kr |
| 18/4 10:54:22 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



